Praha

Vrtbovská zahrada

Praha
Vrtbovská zahrada
Praha
Fra
Praha
Café Club Míšeňská
Praha
Kavárna Potrvá
Praha
Punctum
Praha
Knihovna na Vinohradech
Praha
Letohrádek Hvězda
 • PB
  Čtení, Diskuse
  Praha – Fra
  Petr Borkovec, Michael Alexa, Lucie Zakopalová, Renata Putzlacher

  Marzanna Bogumiła Kielarová (Polsko)

  Další z večerů Fra zaměřených na zahraniční a překladovou literaturu se odehraje 16. listopadu. Úvod Petr Borkovec a Lucie Zakopalová. Komentáře Michael Alexa a Renata Putzlacher-Buchtová, překladatelé výboru Zatopený estuár, který vyšel v nakladatelství Fra. Akce se koná ve spolupráci s Polským institutem v Praze.

 • PB
  Čtení, Diskuse
  Praha – Fra
  Josef Hrdlička, Petr Borkovec, Karel Loose, Kristina Mědílková, Jiří Mědílek

  Josef Hrdlička, Předkové kostí

  Čtení z nové sbírky Josefa Hrdličky s názvem Předkové kostí, která vychází v nakladatelství Opus. Za účasti nakladatelů Kristiny Mědílkové a Jiřího Mědílka. Hostem bude Karel Loose, který přečte své texty a s autorem pohovoří o kostech a soli. Úvod Petr Borkovec.

Načíst starší akce
Načíst starší akce
Načíst starší akce
 • JO
  Čtení
  Praha – Punctum
  Jana Orlová, Kryštof Herold a další

  První noc Poločasu rozpadu

  Celoroční spolupráce Žižkovské noci a Čítárny Unijazz vrcholí tento podzim. V rámci festivalu Žižkovská noc proběhne první čtení autorů a autorek, kteří byli vybráni na základě open-callu do chystané antologie Poločas rozpadu, jejíž křest proběhne 27. listopadu v Punctu – Krásovka. V rámci čtení na festivalu se vám poprvé autoři a autorky představí se svou tvorbou a vypustí tak první vlaštovku chystané sbírky, jejíž příchod na svět bude oslaven o měsíc později. Těšit se lze na poezii, prózu i jiné formáty, v angličtině i češtině.

Načíst starší akce
Načíst starší akce
 • 7. srpna 2021 by oslavila sté narozeniny česká spisovatelka a překladatelka Bohumila Grögerová. Autorka experimentálních textů, překladů, rozhlasových her i vzpomínkových próz tvořila téměř 50 let autorskou dvojici s Josefem Hiršalem. Výstava vychází z principů její tvorby (dekonstrukce, koláž, vrstvení časoprostorových rovin, univerzalismus) a z téměř padesátileté spolupráce s Josefem Hiršalem.

Načíst starší akce

Edituje