Michael Hauser

Dantovo „Peklo“ a současná situace přechodu. Dante, básník minulosti, současnosti a budoucnosti

Dantovské badání se v posledních letech zaměřuje na neortodoxní prvky Dantova díla včetně diskontinuit, transgresi, rozpuštění identit, metamorfóz a hybridních útvarů, které se většinou nalézají v Dantově „Pekle“.

Esejistika – Esej
Z čísla 13/2019
Chviličku.
Načítá se.
 • Michael Hauser

  (1972) je filosof, překladatel a vysokoškolský pedagog. Působí na Katedře občanské výchovy a filozofie PF UK v Praze a zaměřuje se na kapitalismus a postmodernismus v éře globalizace. Je autorem řady překladů (S. Žižek, T. W. ...
  Profil

Souvisí

 • Doteky terapie a umění
  James Hillman

  Nová vize psychologie

  Dnešní vědomí je bližší své patologii. Psychopatologii již nedržíme stranou, zavřenou
  ve zdech blázince. Fantazie nemoci je nyní tak dominantní, že vidíme rozklad, znečištění, šílenství, rakovinné bujení a rozpad, ať se podíváme kamkoli.

  Esejistika – Esej
  Z čísla 12/2019
 • 10_SA_ESEJ_Capetillo-foto2

  Trvala na tom, že organizace dělníků je jediným prostředkem obrany proti stávajícímu systému. Vlakem objížděla Portoriko, po ruce neodmyslitelný zápisník, do nějž chaoticky zaznamenávala své myšlenky, které později vycházely v nejrozmanitějších literárních formách.

  Esejistika – Esej
  Z čísla 10/2019
 • Krize a rozpad společnosti volného trhu, které George Soros prorokoval už před řádkou let, a hluboká, ale pasivní nespokojenost lidí se stavem společnosti jsou v současné době stále zřejmější.

  Esejistika – Esej
  Z čísla 9/2019
 • 08_SA_ESEJ-Stropnicky-obalka
  Michel Houellebecq
  Matěj Stropnický

  Jenomže svět je plný naděje

  A tak je tento román Michela Houellebecqa sice plný pro něj obvyklého požitkářství v jídle, pití i sexu, detailně popisovaného včetně jídelních lístků v restauracích, počtu a značek vypitých lahví a jednotlivých poloh souloží, zároveň však nic z toho nevede k útěše z marnosti života.

  Esejistika – Esej
  Z čísla 8/2019