Vít Ondráček

Úžeh poezií kraje sopek (za Josefem Kocourkem)

Drobná publicistika – Výročí
Z čísla 7/2023
Chviličku.
Načítá se.
 • Vít Ondráček

  Vít Ondráček (1959) pochází z Ponětovic u Brna a poslední dvě desetiletí žije a tvoří v Kunštátě na Moravě. Vystudoval v Brně obor grafika na Střední uměleckoprůmyslové škole u Dalibora ...
  Profil

Souvisí

 • Jeho román, tento pomyslný ráj lidské individuality a smrtelný nepřítel všeho dogmatického, proto pochopitelně nelze číst bez soustavného uvědomování si spisovatelovy specifické východní zkušenosti československého legionáře a později bolševického agitátora, bez neustálých úvah o brutální putinovské imperiální invazi na Ukrajinu.

  Drobná publicistika – Výročí
  Z čísla 2/2023
 • Český hermetismus
  Hana Bednaříková

  Otakar Griese: průkopník a vizionář

  Griese svými autorským texty i překlady nepochybně přispěl k širšímu kulturnímu přenosu a současně vytvořil základy, na které naváže prostředí meziválečné republiky, ať se již jedná o některé z prací Karla Weinfurtera, nebo o souvislost s dílem Květoslava Minaříka.

  Drobná publicistika – Výročí
  Z čísla 16/2022
 • Kromě nezaměnitelného syrového stylu a obsazování neherců se Pasoliniho tvorbou táhne motiv banality smrti a násilí, ať už v podobě nezvratného osudu antických tragédií, nebo postradatelnosti obyčejných lidí, pro které v očích ostatních skutečně platí, že „být mrtvý nebo živý je totéž“.

  Drobná publicistika – Výročí
  Z čísla 6/2022
 • Alena Zemančíková

  Gender Studies (1991–2021)

  Za výraz gentlemanství je však stále považováno spíš ženě podržet dveře než jí prostě dát za stejnou práci stejný plat a jejímu názoru popřát stejné váhy.

  Drobná publicistika – Výročí
  Z čísla 4/2022