Olga Stehlíková

Editorial

Drobná publicistika – Komentář
revue Ravt 5/2018

Tereza Semotamová ve třetím díle svého seriálu referuje o věznění novinářů a spisovatelů v Turecku, kandidátské zemi EU. Svůj text psala v den, kdy byli na Slovensku, členské zemi EU, zastřeleni dva mladí lidé, investigativní novinář a jeho přítelkyně.

V rubrice Poezie najdete nové básně Emmy Kausc a Tomáše Gabriela (doporučujeme obezřetný scrolling), rubriku prozaickou dekoruje okrašlovací spolek tří dam, Pavly Horákové, Zuzany Dostálové a Aleny Scheinostové, spoluautorek románu Johana (brzy Paseka), jehož úryvek v této rubrice doplňuje výňatek z jednoho z knižních rozhovorů Aleše Palána Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři (brzy Prostor).

Fotografii jedné z poustevnických samot najdete také v Odlesku.

Chviličku.
Načítá se.
 • Olga Stehlíková

  (1977) vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FFUK v Praze a publicistiku na VOŠP v Praze. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka. Byla editorkou literární revue Pandora ...
  Profil

Souvisí

 • Tvárnice
  Rozhovor s Olgou Stehlíkovou

  Poezii preferovat nehodlám

  Ptá se Milan Ohnisko

  Vyhlášení zmíněných cen chápu jako vyjádření podpory skomírající literární kritice a živořícím literárním kritikům.

  Rozhovory – Rozhovor
  Z čísla 2/2018
 • Petr BorkovecLido Di Dante

  A pak se hrozně rychle nasedá

  Reflektuje Olga Stehlíková

  Útlý celek působí ulítle – nesvázaně, svobodně, hravě, jako by se autor a vypravěč pokoušel překonat svou nechuť k závazku, lenost k disciplinovanému psaní na čas v daném formátu – a ono to najust vyšlo tak, že se z rozvolněnosti nestala rozvalina.

  Recenze a reflexe – Dvakrát
  Z čísla 20/2017