Čtení, Divadlo, Koncert, Křest
Praha – Avoid Floating Gallery
Marek Toman, Divadlo Čučka, kapela Byl pes

Marek Toman: Nutrie

Křest.

Je listopad 1989 a skupina nutrií na chovatelské farmě si všimne, že disidenti jsou krásně vousatí. Nutrie vezmou sametovou revoluci za svou a tak jako ostatní náhle řeší, co se svobodou. Mají zůstat na farmě, kde se o ně majitel stará? Mají se vydat do divočiny, kde není nic jisté? Originální humoristická bajka popisuje, co se stalo s českou společností po roce 1989. Vydává Kniha Zlín, kolážemi vyzdobila Jitka Kopejtková.

Divadlo Čučka sehraje dramatizaci knihy, následuje koncert kapely Byl pes. Od 18 hod. se u zastávky Podolská vodárna (tramvaj 2, 3, 17, 21) v Podolí odehraje happening Pro všechny slušný nutrie. Mrkev s sebou!

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
 • Marek Toman

  básník a prozaik, autor knih pro dospělé i pro děti. Jeho poslední román s názvem Chvála oportunismu (Torst, 2016), jehož vypravěčem je Černínský palác, byl oceněn Českým literárním fondem. Nejnovější kniha ...
  Profil

Souvisí

 • Karel Čapek
  Anketa s Václavem Kahudou, Christou Rothmeierovou, Irenou Douskovou, Istvánem Vörösem, Janem Němcem, Petrou Dvořákovou, Kristinem Kilsti, Petrem Pithartem, Markem Tomanem, Milanem Uhdem, Gregem S. Evansem, Jiřím Kratochvilem, Janem Sokolem, Markem Hejdukem, Pierre Pe’Erem Friedmannem, Umarem Azzamem, Rádi al-Namasi, Salmou Berdychovou, Eyadem Alaminem a Mansourou Ez Eldinovou

  Nejen kánon, ale i kanón!

  Ptá se Svatava Antošová

  K letošnímu 80. výročí úmrtí Karla Čapka jsme připravili anketu, ve které jsme se zeptali jak českých spisovatelů, dramatiků či veřejných intelektuálů, tak i několika zahraničních bohemistů, zda a nakolik podle nich rezonuje Čapkovo dílo i v současnosti.

  Rozhovory – Anketa
  Z čísla 20/2018
 • Za hustě zamřížovaným oknem visí černé, bezedné oko. Snadno prohlédne dovnitř. Zírá na vězně a staví ho přímo do svého středu.

  Beletrie – Próza
  revue Ravt 9/2018