Klára Goldstein, Šimon Leitgeb, Asja Bakić, Madelaine Culver, Joseph Darlington, Ellen Dillon, Fergal Gaynor, Jazra Khaleed, Judith Nika Pfeiffer, Lara Portella, Andreja Štepec, Andrew Wenaus a další

Pražský mikrofestival 2022

14. ročník Pražského mikrofestivalu se odehraje ve dnech 14. až 16. října v komunitním centru Punctum na pražském Žižkově, a to kombinací živého a virtuálního programu za účasti pestré směsice mezinárodních a místních spisovatelů a umělců.

Pražský mikrofestival (PMF) je každoroční mezinárodní festival umění, který spojuje současné psaní s uměním, filmem a performancí. Rok co rok vítá zavedené i začínající autory z celého světa a staví je na jedno jeviště spolu s filmovými projekcemi, hudbou, performancí, vizuálním uměním a kritickými hovory, v bohaté směsici uměleckých forem a literárních žánrů.

Po dvou „pandemických“ ročnících, virtuálním v roce 2020 a hybridním v roce 2021, se PMF letos se festival vrací s živým programem, který bude živě snímán a nahrán na festivalová sociální média a YouTube kanál. Navzdory současným potížím zůstává organizační kolektiv mikrofestivalu věrný své misi přivádět do Prahy jedinečný výběr účastníků z mnoha různých zemí (letos např. z ČR, Chorvatska, Irska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Slovinska, Velké Británie, USA…) a nabízet rozmanitý program pro obecenstvo všeho druhu.

Od 14. do 16. října se tak v komunitním centru Punctum na pražském Žižkově sjedou umělci, hudebníci, teoretici a performeři, nebo své dílo představí aspoň online na festivalové web stránce.

Od svého založení usiluje Pražský mikrofestival o spolupráci mezi mezinárodní a českou umělecko-literární scénou. Za pomoci mnoha místních partnerů a jakožto český reprezentant v prestižní mezinárodní festivalové síti Versopolis je mikrofestival jakýmsi mostem mezi domácími a mezinárodními autory – odehrává se plně dvojjazyčně a všechna vystoupení na něm se odehrávají nejen v původním jazyku, ale také v českém a anglickém překladu.

Mezi účastníky letošního PMF se objeví následující veličiny: Asja Bakić (Chorvatsko), Madelaine Culver a Joseph Darlington (oba Velká Británie), Ellen Dillon a Fergal Gaynor (oba Irsko), Klára Godlstein a Šimon Leitgeb (oba ČR), Jazra Khaleed (Řecko), Judith Nika Pfeiffer (Rakousko), Lara Portella (Portugalsko), Andreja Štepec (Slovinsko), Andrew Wenaus (USA), a další.

Kromě autorských čtení zahraničních spisovatelů přináší Mikrofestival českému publiku kritické symposium na téma budoucnost střední Evropy, stejně jako knižní trh, celou řadu knižních křtů a vydavatelských prezentací, plus umělecké instalace a performance místních umělců Michaela Rowlanda a Jo Blin, uměleckou TV instalaci a happening Tyko Saye a Sandry Pasławské, členů pražského kolektivu OBJECT:PARADISE. Každý večer si publikum bude moct vychutnat umělecká představení (např. české performerky Jany Orlové či polské tanečnice Magdaleny Kawecké), filmové projekce, hudební čísla (Justin Lavash, Dim Locator, Anabatic Winds) a mnoho dalšího.

Coby umělecká a literární platforma překlenujíc a spojující český a mezinárodní kulturní prostor je Pražský mikrofestival také místem, kde se lidé mohou stýkat a potkávat. Coby plně dvojjazyčná a inkluzivní zkušenost s neuvěřitelně rozmanitou nabídkou slibuje PMF něco pro každého – letos opět v převážně živém formátu!

Pražský mikrofestival 2022 se koná 14.-16. října v komunitním centru Punctum na Žižkově. Každý festivalový den od 17:30 do pozdních večerních hodin.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí