Čtení, Diskuse
Praha – Dům čtení
Pavel Novotný, Josef Straka, Vojtěch Vacek

Autorské čtení Pavla Novotného a následná debata

Autorské online čtení Pavla Novotného z děl Zápisky z garsonky a Dědek v Domě čtení s následnou diskuzí s Josefem Strakou a Vojtěchem Vackem.

Autorské online čtení Pavla Novotného, čerstvého držitele ceny Tvárnice za Dílo roku, z knih Zápisky z garsonky a Dědek. Obě knihy vyšly v malém, ale výrazném nakladatelství Trigon (www.trigon-knihy.cz). Pavel Novotný působí jako vedoucí Katedry německého jazyka Technické univerzity v Liberci. Píše poezii a písňové texty, překládá z němčiny a v roce 2020 publikoval dvě knihy autobiografických textů, ze kterých bude číst.

 

Užijte si Novotného nezaměnitelný styl, založený na rytmizované řeči a specifické směsi grotesky a děsu v pečlivě vybraných, často bizarních vzpomínkách z dětství a dospívání. Se spisovatelem hovoří dramaturgové Domu čtení Josef Straka a Vojtěch Vacek.

 

Online událost je možné sledovat na tomto odkazu.

 

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
 • Josef Straka

  (1972), básník a prozaik, organizátor literárního života. Je autor dvou básnických sbírek a… jiné časy (G Tisk, Liberec) a Proč. (edice Tvary, TVAR, Praha), které vydal v devadesátých letech, a čtyř ...
  Profil
 • Pavel Novotný

  (1. 12. 1976, Liberec) je básník, germanista, překladatel, pedagog, příležitostný hudebník. Žije a pracuje v Liberci. Vydal několik básnických sbírek, například Tramvestie (2016) či Zevnitř (2017), a společně s Helenou ...
  Profil
 • Vojtěch Vacek

  (1993, Praha) vystudoval knihkupectví a vydavatelskou produkci na VOŠG Hellichova. Pracuje jako knihovník. Básně, příběhy a bajky publikoval v časopisech Tvar, Psí víno, Lemurie, H_aluze a na Nedělní chvilce poezie, ...
  Profil

Souvisí

 • DSC00042

  Skoro všude prázdné ulice. Někde světla, jinde jdoucí postava. Město je v tomto několikaměsíčním šeru jen tušené. Jako by nebylo, ale je. Poslední hospoda, spíše bar, který ještě svítí.

  Beletrie – Próza
  revue Ravt 16/2020
 • Robert Wudy, Petr Borkovec, Vojtěch Vacek

  Bajky

  První známý autor bajek Ezop byl otrok, což je pozoruhodná okolnost, když uvážíme, o kolik méně než zvíře otrok byl.

  Beletrie – Poezie
  Z čísla 13/2019
 • Pavel Novotný

  Zápisky z garsonky

  Nechápal jsem nic
  dlouho jsem ten papírek hledal
  chodil zoufale pěšinou nahoru dolů
  rozhrnoval trávu, pampelišky, porost
  domů jsem přišel orvanej,
  špinavej, bez ničeho

  Beletrie – Poezie
  Z čísla 11/2019
 • Josef Straka

  Peltaštat

  Vykřikujeme cosi, nebo jen vyjekneme v možném vzdoru nebo touze se k čemusi přiklonit nebo naopak naznačit odstup nebo odklon.

  Beletrie – Próza
  revue Ravt 9/2019