Čtení, Křest
Praha – Knihovna Václava Havla
Michal Beck, Matouš Hartman, Alžběta Ambrožová, Anna Palánová, Aleš Palán, Petr Schwartz

Ten den – 17. listopad 1989

Křest.

Kniha Ten den 17. listopad 1989 shromažďuje více než dvě stě přímých svědectví demonstrantů zkušených, ale i těch, kteří ten den vyšli do ulic poprvé, studentských organizátorů i řadových účastníků, náhodných kolemjdoucích i policistů. Jak prožili 17. listopad a co od něj očekávali? S jakými myšlenkami ráno vstávali a jakou budoucnost viděli před sebou, když byla demonstrace rozehnána a sčítaly se šrámy? Na čtenáře tak nemluví oddělení aktéři 17. listopadu 1989, ale sám tento den. Kniha dává slovo známým i neznámým aktérům událostí, tedy i těm, kteří o svých zážitcích dosud nikdy veřejně nehovořili.

Autoři Michal Beck, Matouš Hartman, Alžběta Ambrožová a Anna Palánová, v době psaní knihy sami ještě studenti, vytvořili ve spolupráci se spisovatelem Alešem Palánem působivou koláž zachycující příběh tohoto jednoho jedinečného dne.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
  • Aleš Palán

    (1965 v Jihlavě), publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů. Za průvodce brněnským Bronxem Brnox získal spolu s Kateřinou Šedou ocenění Magnesia Litera. Za rozhovory s bratry Florianovými Být dlužen za duši a ...
    Profil

Souvisí