Festival
Praha – Městská knihovna v Praze, Národní galerie – Klášter sv. Anežky České, Ponrepo, Senát PČR, Vysoká škola ekonomická v Praze
Adonis, Affinity Konar, Ayse Kulin, Inderjit Badhwar, Joseph Kanon, Kirill Medveděv, Magdaléna Platzová, Martin Reiner, Mohammed Achaari, Robert Menasse, Wesley Lowery a další

Prague Writer`s Festival 2017

27. ročník Mezinárodního festivalu spisovatelů Praha.

Mottem letošního ročníku je myšlenka amerického spisovatele Jamese Baldwina: „A příště už oheň.“ Shodou okolností se stejnému tématu věnuje i režisér Raoul Peck v novém filmu I Am Not Your Negro, který měl 9. března 2017 premiéru na filmovém festivalu v Londýně.

Proč se americký spisovatel James Baldwin vrací zpět do povědomí veřejnosti? Profesor Caryl Phillips z yaleské univerzity je toho názoru, že právě nyní je Baldwinovo dílo velmi aktuální. Jsme svědky vulgarity, rasově vypjaté politiky i omezování občanských práv. V absurdní politické realitě lidé hledají nějakou útěchu, někoho, kdo s nimi jejich problémy sdílí a tím je v současnosti víc než kdokoliv jiný Američan James Baldwin. Autorovy myšlenky lze uplatnit k vysvětlení všeho, co je dnes v éře Donalda Trumpa pro lidi nestravitelné. Od prvního románu Go Tell It on the Mountain (česky Jdi a hlásej to z vrchů, Odeon 1979), až po poslední práce je spisovatelův veřejný obraz v neustálém pohybu.

Podrobný program celého festivalu ZDE.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí

  • Rád bych se zúčastnil té diskuse (anketa „Chcete mě?“, Tvar č. 18) a není to ani v nejmenším z nějaké potřeby se hájit. Mám ale pocit, že jsem se fenoménu, který se tu probírá, věnoval dost důkladně na to, abych si pár věcí ujasnil.

    Esejistika – Úvaha
    Z čísla 20/2015