Čtení, Křest
Praha – Kampus Hybernská
Helena Březinová, Jiří Starý, Martina Špinková, Daniel Kubec, Daniela Iwashita

HYB4 Čítárna: Advent s Helenou Kadečkovou a severskými příběhy

Večer HYB4 Čítárna s názvem Advent s Helenou Kadečkovou a severskými příběhy se odehraje 1. prosince v Kampusu Hybernská.

Po tradičním čtení z novely Gunnara Gunnarssona Advent připomene komponovaný večer další překlady a knihy nordistky Heleny Kadečkové (1932–2018): její vyprávění Soumrak bohů. Severské mýty a báje, román Islanďana Jóna Kalmana Stefánssona Letní světlo, a pak přijde noc a novelu norského spisovatele Tarjei Vesaase Ledový zámek představí skandinavistky Helena Březinová, Marta Bartošková a překladatel ze staroseverštiny Jiří Starý.
Za přítomnosti výtvarnice Martiny Špinkové pokřtíme její nový komiks Ledový zámek z nakladatelství Cesta domů. Večerem provází Daniel Kubec a Daniela Iwashita. Ochutnat můžete severské delikatesy, k zakoupení budou vybrané publikace z nakladatelství Cesta domů, dybbuk a Kalich. Akce je benefiční, dobrovolným příspěvkem podpoříte činnost organizace Cesta domů, která provozuje mobilní hospic a poskytuje paliativní péči umírajícím a jejich blízkým v domácím prostředí. Osvětou a vzděláváním se snaží přispět k lepší informovanosti o službách pro lidi na konci života.
Vstupné: dobrovolné, výtěžek benefiční akce půjde na podporu neziskové organizace Cesta domů, která provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispívají ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.
Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí