Diskuse
Praha – Knihovna Václava Havla
Miroslav Petříček, Josef Beránek

Odvaha ke svobodě – Knižní rozhovor s Janem Sokolem

Je svoboda bezbřehou plání, kde si člověk může dělat, co se mu zamane? Jak se k sobě vztahují politika a náboženství? A co to znamená být členem občanské společnosti? Filosofie se odjakživa ptala na nespočet otázek – a v životě Jana Sokola tomu nebylo jinak. V šestnácti kapitolách knihy jsou zmapovány osudy a myšlenky uznávaného filosofa a vysokoškolského pedagoga.

S autorem rozhovoru, Josefem Beránek, rozmlouvá filozof Miroslav Petříček.
Pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad.
Akce proběhne online na tomto odkazu.
Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
 • Miroslav Petříček

  (1951) je český filosof. Byl výrazně ovlivněn Janem Patočkou, věnuje se mj. kontextům současného výtvarného umění a kromě vlastních studií uvádí jako překladatel do českého prostředí zejména francouzské a německé ...
  Profil

Souvisí

 • Nad knihou
  Miroslav Petříček

  Být schopní se ztratit

  Reflektuje Anna Luňáková

  Vzhledem k nesmírné tíži vyrovnávání se s nemožným působí Petříčkova kniha jako (byť třeba nevyžádaný) dar, zvlášť v momentálním kontextu, ve kterém se tak obtížně prosazuje myšlení vůbec.

  Recenze a reflexe – Recenze
  Z čísla 3/2019
 • Sympozium
  Praha – Venuše ve Švehlovce
  Terezie Pokorná, Jaroslav Cuhra, Bohumil Doležal, Tomáš Hermann, Martin Šmok, Maciej Ruczaj, Miroslav Petříček, Marie Klimešová, Pavla Pečinková, Adam Drda, Robert Krumphanzl, Marek Vajchr, Jaromír Typlt a další

  Komunismus – elity – dnešek

  Sympozium.

 • Diskuse
  Praha – Knihovna Václava Havla
  a další

  Havel v Egyptě… a okolí

  Diskuze nad prací Analýza politických projevů prezidenta republiky Václava Havla v letech 1989–⁠2003, jejímž autorem je Hamed Ahmed Sherata El-Sheteihy. O díle i egyptské bohemistice budou v Knihovně Václava Havla hovořit autor a moderátor večer Robert Tamchyna.