Komunismus – elity – dnešek
Sympozium.
Revolver Revue pořádá celodenní v pořadí již 8. setkání otevřené veřejnosti, které se koná k letošním výročím let 1948 a 1968. Jeho relativně užší téma ohraničují pojmy „komunismus – elity – dnešek“, jichž se ve svých příspěvcích budou z rozličných úhlů pohledu dotýkat řečníci různých generací a z různých oborů: historie, filosofie, politologie, uměnovědy, literární či divadelní historie a publicistiky.
Součástí sympozia budou také diskuse a podvečerní komentovaná projekce vybraných filmových záznamů uchovávajících rozhovory s pamětníky. U příležitosti Sympozia 8 vydala Revolver Revue rovněž další číslo příležitostných RR novin, které jsou zdarma k dispozici na vybraných místech nejen v Praze a budou připraveny pro zájemce i na sympoziu. Obsahují například rozsáhlou anketu věnovanou Babišovým Lidovým novinám, komentovanou koláž citátů z médií posledních let zaměřenou na místní „nechumelismus“, to jest laxnost vůči vážným negativním jevům, ukázku z připravovaných vzpomínek překladatelky Věry Dvořákové, portrét scenáristky a dokumentaristky Kristiny Vlachové, rozhovor s Milanem Černochem, který v roce 1951 vystoupil z KŠČ, výběr z básní Petra Kopty či sentencí Ladislava Dvořáka a další.
…ale co dělá poezii poezií? Cit a prožitek. Jazyk básně nelze pouze racionálně vykonstruovat, člověk-básník musí být v básni plně přítomen, jinak podle Ai Qinga nelze tvořit poezii.
Můj nejcennější nástroj je propadání do hlubinné koncentrace, ve které, dá-li Bůh, se otvírá intuice.