OŠ

Lidé

Ondřej Škrabal

Medailon

divadelní režisér a spisovatel a příležitostný překladatel. Externě pracuje pro ČRo Vltava, píše divadelní a literární kritiky do A2, Divadelních novin a kulturního měsíčníku Kapitál. Je vítězem Ceny Maxe Broda. V roce 2016 založil Studio Rote, které má za cíl propojovat divadlo se současnou literaturou, hudbou i performance. Režíroval inscenace V. Havel: Audience, P. Handke: Sebeobviňování nebo autorským Bunkrem v Divadle MeetFactory, B.-M. Koltès: Tu noc těsně před lesy ve Strašnickém divadle X10. Věnuje se též scénickým čtením (např. V. Effenberger: Tlučte hrbaté, P. Handke: Krásné dny v Aranjuez atp.).

 • OŠ

  Neochota přijmout měnící se svět vně bezpečného divadelního prostředí se projevuje na mnoha místech. Potřeba zpochybňovat divadelní text jako literaturu nebo neviditelnost – případně absence – dramatických ocenění jsou jen některé z mnoha manifestací.

  Esejistika – Pádlo
  revue Ravt 4/2020
 • JT OP LS OŠ
  Polemika, Psí víno
  Jan Těsnohlídek, Olga Pek, Luboš Svoboda, Ondřej Škrabal

  Budoucnost Psího vína

  Dokonce se mi podařilo sehnat investora, který má zájem navýšit náklad časopisu a vrátit Psí víno tam, kde kdysi bylo – mezi elitní literární časopisy.
  //
  JT není členem spolku, jelikož byl v roce 2011 vyloučen pro neplnění redakčních povinností a narušování chodu redakce.

  Drobná publicistika – Slovo
  Z čísla 16/2018
 • ano_ZJEVENI_PUDLA_PRVNI_CTENA_230518_03
  Ondřej Škrabal

  Odlesk 11

  Podle textu Ondřeje Škrabala s názvem Zjevení pudla vznikne pod hlavičkou Studia Rote inscenace s Martinem Pechlátem v ústřední roli. Fotografie z první čtené zkoušky. Premiéra je naplánována na září 2018

  Drobná publicistika – Odlesk
  revue Ravt 11/2018
Vyhledávání
Starší obsah

Pro obsah starší roku 2015 můžete zapátrat na našem starém webu: http://old.itvar.cz.

Pokud Vám můžeme s čímkoliv pomoci, napište nám!

Edituje