Čtení, Diskuse, Křest
Praha – Knihovna Václava Havla
Aleš Palán, Karel Cudlín, Denisa Novotná

Uvedení knihy Aleše Palána a Karla Cudlína Robinsoni a donkichoti

Uvedení knihy Aleše Palána a Karla Cudlína Robinsoni a donkichoti se odehraje 28. dubna v Knihovně Václava Havla.

Text pořadatele:

Publicista a spisovatel Aleš Palán má dar nacházet jedinečné osobnosti, které přečuhují ze všech šablon nebo na ně nedosahují, které zkrátka odevšad tak nějak trčí. Jeho knižní rozhovory se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině (Prostor, 2018) zvítězily v anketě Kniha roku Lidových novin a staly se bestsellerem stejně jako podobně laděný titul Jako v nebi, jenže jinak (Prostor, 2019) vyznamenaný Magnesií Literou.
Autor ve své nové knize Robinsoni a donkichoti (Prostor, 2022) shromáždil sedm příběhů samorostů, kteří jsou nám mnohem blíž než ti šumavští, potkáváme je na ulicích, v autobusech, kdekoliv. Nespojuje je přímo samota jako u samotářů, kteří se stáhli z civilizace do lesů, močálů a hor. Jisté poodstoupení tu ale přesto nacházíme. „Neměl bych sílu jít s proudem, a už vůbec ne proti proudu,“ říká jeden z nich. Tito lidé si vytvořili malý osobní svět, fascinující vesmír, kde platí vlastní pravidla. Jsou nadosah ostatním, a přesto tak daleko.
Knihu doprovázejí fotografie Karla Cudlína, držitele ceny Revolver Revue a sedmnácti ocenění Czech Press Photo.
Hovořit budou spisovatel Aleš Palán a fotograf Karel Cudlín, spoluautoři knihy Robinsoni a donkichoti.
Večer moderuje Denisa Novotná, editorka nakladatelství Prostor.
Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
  • Aleš Palán

    (1965 v Jihlavě), publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů. Za průvodce brněnským Bronxem Brnox získal spolu s Kateřinou Šedou ocenění Magnesia Litera. Za rozhovory s bratry Florianovými Být dlužen za duši a ...
    Profil

Souvisí