Výstava
Ostrava – Galerie výtvarného umění, Ostrava

Výstava malíře Václava Rodka v Galerii výtvarného umění v Ostravě

V Galerii výtvarného umění v Ostravě se uskuteční výstavy dvou malířů: Metakódy Václava Rodka a kresby Václava Brožíka nesoucí zastřešující název Kabinet grafiky. Prohlídky i doprovodný program výstav bude možné navštívit v online prostoru.

VÝSTAVA V GVUO

Výstava Metakódy představuje bez mála dvacet převážně velkoformátových pláten ostravského malíře Václava Rodka od roku 2008 až do současnosti. Koncipovaná je jako průřez umělcovou tvorbou a pokouší se ukázat široké spektrum jeho malířského uvažování. Většina děl pochází z umělcova ateliéru, několik bylo zapůjčeno ze soukromých sbírek.

On-line zahájení výstavy se uskuteční v úterý 9. března v 18 hodin na sociálních sítích GVUO. Těšit se můžete na úvodní slovo Jiřího Jůzy, ředitele GVUO, kurátora Jaroslava Michny a malíře Václava Rodka. Zároveň bude představena také výstava dvanácti kreseb Václava Brožíka v Kabinetu grafiky, GVUO, kterou připravila kurátorka Gabriela Pelikánová.

 

DOPROVODNÉ AKTIVITY A PRAKTICKÉ INFORMACE

Výstavu doprovodí virtuální prohlídka, kterou si od konce března bude možné prohlédnout na webových stránkách GVUO, a publikace, jež představí nejen vystavované malby, ale také další plátna Václava Rodka, která již nebylo možné z prostorového důvodu prezentovat v Domě umění. GVUO plánuje také on-line komentované prohlídky s kurátorem Jaroslavem Michnou v úterý 30. března v 17 hodin a s malířem Václavem Rodkem ve čtvrtek 15. dubna v 17 hodin. Obě komentované prohlídky budou živě přenášeny na Facebooku a YouTube GVUO.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí