Diskuse
Praha – Literární kavárna Řetězová
Andrea Králíková, Jiří Peňás, Petr Bílek

Literární noviny v literární kavárně

Beseda nad novou knihou Jáchyma Topola.

Beseda nad knihou měsíce dubna, kterou je podle redakce Literárek román Jáchyma Topola: Citlivý člověk (Torst, 2017). Za účasti kritika Jiřího Peňáse a Andrey Králíkové z Ústavu české literatury a komparatistiky FF UK. Moderuje šéfredaktor Literárních novin Petr Bílek.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.
 • Jiří Peňás

  (1966), redaktor, literární publicista a historik, vedl kulturní rubriku časopisů Respekt a Týden. Literární reflexe uveřejňuje nejčastěji v Lidových novinách.
  Profil

Souvisí

 • Anketa s Petrem Bílekem, Stanislavem Komárkem, Evou Klíčovou, Tomášem Glancem, Zuzanou Uhdí, Alexejem Sevrukem, Vladimírem Petkevičem, Irenou Douskovou, Roman Kandou, Sylvou Ficovou, Karlí Koubou a Martinem C. Putnou

  O politické korektnosti

  Ptá se Svatava Antošová

  Politická korektnost (z angl. political correctness) je charakterizována jako úsilí odstranit z jazyka pojmy, jejichž konotace mohou být vnímány coby urážlivé nebo mohou posilovat utlačovatele v jejich nadřazených a diskriminujících postojích. Její používání má však i své odpůrce, podle kterých je ohrožením svobody slova a skrytou cenzurou. Zajímalo nás, jaký názor na ni mají ti, kteří s jazykem denně pracují.

  Rozhovory – Anketa
  Z čísla 5/2016