Divadlo
Praha – Experimentální prostor NoD
Guri Glans, Helder Deploige, Iva Moberg, Kieran Edwards, Tomáš Měcháček

Muzeum Vzpomínek

Dvě představení divadla NIE.

Jedinečnou inscenaci mohli již vidět diváci po celém světě (kromě Evropy např. zavítalo Divadlo NIE i na scénu New Victory Theatre, Off Broadway, New York). Pro diváky z Prahy a širokého okolí jsou připraveny hned dvě reprízy tohoto představení.

Režie a koncept: Kjell Moberg.

Scéna a kostýmy: Katja Ebbel Frederiksen.

Hudba: Helder Deploige.

Umělecká spolupráce: Alex Byrne.

Dílna: Miroslav Pavliček.

Na své vzpomínky se nemůžeme zcela spoléhat, zároveň však neexistuje žádná jiná skutečnost než ta, kterou si neseme právě v nich. Každý okamžik, který prožijeme, získává na důležitosti jedině díky minulosti. Kdyby z našeho vědomí někdo vymazal minulost, ztratily by přítomnost a budoucnost veškerý význam. Od nicoty nás odděluje jen naše schopnost uchovávat věci v paměti.

NIE zbudovalo vlastní „přenosné“ muzeum vytvořené ze 70 m2 rezavých kartoték. Pět postav v tomto prostoru znovu skládá dohromady život, který skončil. Dva bratři, soused, učitelka a přítelkyně. S něhou, humorem a s živou hudbou vyprávějí příběhy o člověku, jehož ztratili. O bratrovi, chlapci ze sousedství, první lásce.

Diváci sedí těsně u sebe v důvěrném malém prostoru připomínajícím archiv a herce i příběhy mají doslova na dosah ruky. Po představení se rezavé zásuvky otevřou a z předmětů, jež v sobě skrývají, tak vznikne výstava. Místo se promění v malé muzeum, prostor, který jitří smysly a podněcuje k úvahám o našich vlastních životech a vzpomínkách.

Představení začíná v 18:00 a 20:30.

Divadlo NIE vzniklo v Čechách v roce 2001. Od svého vzniku NIE vytvořilo 32 představení a zájezdovalo ve 34 zemích. Kromě představení mohou v NoDu návštěvníci také zhlédnout krátkou výstavu fotografií mapující práci divadla NIE během posledních 16 let. Tato výstava bude mít v NoDu premiéru. Poté se vydá po stopách Divadla NIE a bude prezentována u příležitosti jejich vystupování v Čechách i ve světě. Divadlo NIE je v Evropě považováno za průkopníka divadla pro mládež a dospělé. Představení Muzeum Vzpomínek sklidilo několik mezinárodních ocenění. Hrálo se nejen na festivalech a v divadlech, ale i ve školách. Na 18 000 mladých lidí ve věku 15–20 let v Evropě a v Americe dodnes zhlédlo toto představení.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí