Uzávěrka
= 2018 =

28. 9.

–––
Soutěž

Audiotéka

Literární soutěž.

Napiš povídku. Umožníme Ti být slyšet!

Červen slavíme jako měsíc audioknihy a u této příležitosti jsme se rozhodli vyhlásit první ročník beletristické soutěže s Audiotékou, jejímuž laureátovi vydáme dílo v audioknižní podobě. Chcete se stát slavným? Máte spisovatelské ambice? Jestli aspoň zčásti ano, chyťte šanci za pačesy a zkuste napsat povídku pro Audiotéku. Možná právě z vás se stane nový Šabach, Viewegh, Klíma nebo King.

Vyberte si žánr, vyberte si styl a vymyslete příběh, jehož literární hrdinové se jakýmkoli myslitelným způsobem a z rozličných důvodů pokoušejí získat VÍCE ČASU NA ŽIVOT. Ne na čtení, nýbrž na život, protože přesně to vám poslech audioknih během cesty do práce, u domácích prací, při sportu a podobně, může také přinést.

Můžete svou povídku pojmout jako sci-fi a dotknout se tématu lidské touhy po nesmrtelnosti, nebo můžete nahlédnout pod pokličku života vrcholových manažerů, nebo obecně lidí, kteří pro svůj úspěch obětují soukromí a až zásah osudu je donutí hledat více času na život. Může jít o horor, o válečné nebo rodinné drama, o touhu po přežití, o naději na život. Vypravěčské invenci se zkrátka meze nekladou.

Co je ve hře

Možnost být slyšet, přesně jak je řečeno výše. Jako Audiotéka se v Česku již sedmým rokem zabýváme prodejem a produkcí audioknih a za tu dobu jsme stihli spolupracovat s těmi nejznámějšími dabérskými a hereckými hlasy u nás a víme, jak vyrobit prvotřídní audioknihu. Za tu dobu se kolem nás vytvořila početná, stále se rozrůstající, skupina audioknižních nadšenců, na Facebooku dokonce funguje stejnojmenná skupina.

A protože máme rádi inovace, rozhodli jsme se přijít s něčím, co tu ještě nebylo.
Nejlepší autorské dílo převedeme do audioknižní podoby a umožníme mu promluvit některým z profesionálních hlasů českých audioknižních interpretů. A to není vše. Natáčení se, v případě zájmu
a po dohodě, budete moci zúčastnit a zjistit, jak taková audiokniha vzniká. A aby to bylo kompletní, opatříme vaši práci exkluzivní grafickou obálkou.
Autor nejlépe hodnocené povídky dostane navíc sedm šťastných kreditů na poslech sedmi audioknih dle vlastního výběru.

Soutěžní podmínky

  1. Rozsah soutěžních povídek: 10–15 normostran.
  2. Věkový limit pro účastníky: 16+
  3. Příspěvky posílejte do konce září v elektronické podobě na e-mail: soutez@audioteka.cz
  4. V e-mailu uvádějte své jméno a příjmení, korespondenční adresu a telefonní číslo
  5. Příjem soutěžních příspěvků od 11. 6. do 28. 9. 2018

Porota

Kvalitu vašich příspěvků bude posuzovat odborná porota. Porotu tvoří: spisovatelka Ivana Chřibková (Suchý hadr na mokrém dně, Když to tam není, tak to tam nehledej), knižní blogger a správce facebookové skupiny Literární s(n)obi Tomáš Kaplan Fojtík.

Ivana Chřibková
Narodila se ve Štěpánkovicích na Opavsku. Po studiích na střední škole začala pracovat pro kulturní rubriku opavského týdeníku Kamelot a později pro deník Svoboda v Ostravě. Po práci na několika charitativních projektech se rozhodla přestěhovat do Prahy. Dostala místo redaktorky týdeníku Ano televize Nova a na Nově potom zůstala ještě dalších deset let. Poté se rozhodla kariéru na Nově ukončit a změnit svůj dosavadní život. Sbalila se a přestěhovala do španělské Andalusie, kde napsala svůj debut Suchý hadr na dně mořském. Poté žila ve městě Leeds v Anglii, než se přestěhovala zase zpátky domů, do České republiky. Na jak dlouho, to ale nevíme. Velmi ráda a často cestuje. Momentálně spřádá plány na další knihu.

Tomáš Kaplan Fojtík
Od malička ho můžete vidět s knihou, se kterou spojil i výraznou část profesního života. Po dvouletém studiu publicistiky se rozhodl, že už nechce studovat a po krátké době začal pracovat v knihkupectví. Několik let prodával knihy, pak o nich začal mluvit a mluví o nich dodnes, kudy chodí. Příležitostně moderuje literární debaty a vyjadřuje se nejen k psaní, ale i k literárnímu provozu jako takovému. Vysloužil si pověst zlého muže, který pro ostré slovo v hodnocení nejde daleko. Zkušenosti se čtením rozdává na sociálních sítích, ale občas i v tištěných médiích. Je mu 37 let a kromě knih u něj doma potkáte i dvě kočky. Oblíbený spisovatel: Isaac Bashevis Singer, oblíbená kniha: Šoša.

Chviličku.
Načítá se.

Souvisí