Uzávěrka
= 2017 =

28. 2.

–––
Soutěž

Dvě soutěže detektivní literatury

Soutěže v žánru detektivky.

I letos vyhlásila Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP literární soutěže pro rok 2017. Soutěže slouží k propagaci žánru a jejich cílem je podnítit vznik kvalitní literatury detektivního žánru, který má v České republice dlouhou tradici. Soutěže nejsou určeny jen pro členy organizace – přihlásit se může kdokoliv.

Jedná se o následující soutěže:

* Cena Jiřího Marka o nejlepší detektivní knihu roku

Autoři mohou přihlásit maximálně dvě knihy detektivního nebo krimi žánru knižně vydané v roce 2016. Přihlášené dílo je nutno zaslat ve dvou exemplářích.

Jde již o 22. ročník soutěže – poprvé tuto cenu získal v roce 1996 Jaroslav Velinský za knihu Konec perského prince; v zatím posledním loňském ročníku byl oceněn Jiří Slavíček za knihu Zločin v lázních Karlsbad.

* Cena Havran o nejlepší detektivní povídku

Každý autor může přihlásit maximálně dvě povídky o rozsahu maximálně 12 stran strojopisu (normostrana = 30 řádek × 60 úderů), delší povídky nebudou přijaty. Povídky musí být napsané či poprvé publikované v roce 2016. Vítěz získává sošku havrana. Čtrnáct nejlepších povídek vyjde během letošního roku ve sborníku vydávaném Pražskou vydavatelskou společností.

Cena Havran se uděluje od roku 1995, loni ji obdržela Zuzana Rampichová za povídku „Taková malá nehoda“.

Obě soutěže mají uzávěrku 28. února 2017.

Bližší informace k oběma soutěžím najdete na www.detektivka.com a www.facebook.com/ceskadetektivka

Chviličku.
Načítá se.