MH

Lidé

Michal Havran

Medailon

(1973), slovenský evangelický teolog, publicista a spisovatel. Vystudoval protestantskou teologii na univerzitě Marca Blocha ve Štrasburku. Byl doktorandem na École pratique des hautes études v Paříži. Byl zakladatelem a šéfredaktorem levicového portálu Jetotak.sk, dnes již neexistujícím. Je tvůrcem a moderátorem televizního pořadu Večera s Havranom, který patří mezi nejsledovanější publicistické pořady slovenské televize. V současnosti má v deníku SME pravidelnou autorskou stranu. V roce 2012 vydal s Marošem Hečkem knihu o mediální manipulaci Kandidát (později byla zfilmována pod stejným názvem). Na konci roku 2016 mu vyšel první samostatný román Analfabet, navracející se tematicky do Bratislavy devadesátých let.

 • Nerezignovat a vzdorovat
  Rozhovor s Michalem Havranem

  Nerezignovat a vzdorovat

  Ptá se Adam Borzič

  Znie to možno pateticky, ale musíme v sebe mobilizovať to najlepšie. Obnoviť istu formu nadeje a viery, že niečo take, ako priateľska spoločnosť, nie je fikcia, ale jediny model života spolu, aby sme sa nepozabijali.

  Rozhovory – Rozhovor
  Z čísla 2/2017
 • MH
  Michal Havran

  Analfabet

  Vždy, keď sme začali o tejto teme rozpravať, som pozoroval Kalmanovu erekciu, škvrna od vina na šedivych nohaviciach sa napla.

  Beletrie – Próza
  Z čísla 2/2017
Vyhledávání
Starší obsah

Pro obsah starší roku 2015 můžete zapátrat na našem starém webu: http://old.itvar.cz.

Pokud Vám můžeme s čímkoliv pomoci, napište nám!

Edituje