JŠ

Lidé

Jana Šteflíčková

Medailon

pražská písničkářka a herečka Studia Ypsilon neomezená hudebními žánry. Charakterizuje ji bezprostřední komunikace s diváky, hravost, spontánnost, a osobitá, netradiční hra na kytaru. Ráda improvizuje, takže její koncerty jsou otevřeným, stále se vyvíjejícím tvarem.
Tomu odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná zejména pro nadžánrové festivaly (Trutnov Open Air, Sázavafest, Boskovice, Šumperk Blues Alive, Kytara napříč žánry). Začínala sólově jako desetiletá na Portě v roce 1990, následovalo období hledání a účinkování s kapelami v oblasti amerického folku, big-beatu, tradičního jazzu a swingu, blues a funky. Poté se vydala cestou vlastní tvorby. V současnosti hraje sólově s kytarou.
V roce 2006 obdržela písničkářské ocenění festivalu Zahrada, v roce 2010 a 2016 obdržela ocenění Taisawards v kategorii zpěvačka.
V roce 2012 vydává své první autorské cd, natočené ve vlastní produkci, na které si pozvala zkušené hudebníky. Album bylo natočeno ve studiu Faust Records s Derekem Saxenmeyerem. V roce 2015 produkuje album Letná, které vychází ve vydavatelství Galén.
Vedle hudby se věnuje také divadlu (vystudovala herectví na KALD DAMU), je členkou ansámblu Studia Ypsilon. V roce 2005 a 2006 se účastnila česko-kanadských divadelních projektů se severoamerickými Indiány a skládala hudbu k představení Šťastní jako blechy na lodi bratří Formanů.

Vyhledávání
Starší obsah

Pro obsah starší roku 2015 můžete zapátrat na našem starém webu: http://old.itvar.cz.

Pokud Vám můžeme s čímkoliv pomoci, napište nám!

Edituje