Čtení, Diskuse
Praha – Kampus Hybernská
Nicol Hochholczerová, Jakub Pavlovský

HYB4 Čítárna: Slovenský literární večer – Nicol Hochholczerová

Slovenský institut a Book’s Calling Club pokračuje v celoročním cyklu prezentace současné původní slovenské literární tvorby. Hostem pátého večera bude Nicol Hochholczerová, finalistka Anasoft litera 2022 a autorka knihy Táto izba sa nedá zjesť, v níž popisuje zneužívání dívky ze strany staršího učitele na základní škole. Moderuje Jakub Pavlovský.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí

 • Jakub_Pavlovsky
  bookstagram
  Rozhovor s Jakubem Pavlovským

  Nezaložil jsem si knižní profil proto, abych spolupracoval s nesmyslnými firmami

  Ptá se Jitka Bret Srbová

  Jakub Pavlovský neboli @bookscalling (nar. 1993, Stará Ľubovňa, Slovensko) je vystudovaný novinář, knihovník v Národní knihovně a sběratel knih, šéfredaktor kulturního magazínu Lógr & editor h7o.cz. Na Instagramu má více než 14 tisíc sledujících knihomolek a knihomolů. O „bookstagramu“, lásce ke knihám, obrazech a slovech a všem možném dalším si povídáme v novém lockdownu, tentokrát v březnu roku 2021. Jaro ještě nezačalo. Ideální čas na sítě a čtení.
  Foto: Baru Votavová

  Rozhovory – Rozhovor
  revue Ravt 5/2021
 • Čtení, Diskuse, Křest, Performance
  Praha – Kampus Hybernská
  Matěj Lipavský, Silvie Mitlenerová, Maria Tomlinson, Anna Šašková, Eva Marková, Richard L. Kramár

  HYB4 Čítárna: Zeměkrev. Menstruace v literatuře

  Uvedení čísla 5/2022 měsíčníku pro světovou literaturu Plav s titulem Zeměkrev, které se věnuje tématu menstruace. Varietní večer s kabaretními výstupy, rozhovory s překladatelkami a odbornicemi, červené víno, jahody a tematické obrazy. Účast přislíbili: Matěj Lipavský, Silvie Mitlenerová, Maria Tomlinson, Anna Šašková, zvukové těleso ÚDK a další. Večerem provede odpovědná redaktorka čísla Eva Marková a kabaretiér Richard L. Kramár.

 • Čtení, Diskuse, Křest
  Praha – Kampus Hybernská
  Kateřina Čapková, Věra Koubová, Vilma Iggersová

  HYB4 Čítárna: Sto let jedné židovské rodiny na českém venkově

  Kniha Sto let jedné židovské rodiny na českém venkově přináší trojici unikátních egodokumentů. Knihu vydanou nakladatelstvím Karolinum představí její editorka Kateřina Čapková, ukázky přečte Věra Koubová. Během večera posluchače přes Zoom pozdraví paní Vilma Iggersová, která na jaře oslavila 101. narozeniny.

 • Čtení, Diskuse, Koncert
  Praha – Kampus Hybernská
  Elle Peterka, Alexandr Pech, Matěj Mrštný, Martin Trdla

  HYB4 Čítárna: Nouvelle 3: básnířky a básníci

  Revue Prostor srdečně zve na letos již třetí večer básníků a básnířek. Těšit se návštěvníci mohou na autorské čtení, nová seznámení, hudbu, diskuzi a objevování nejen společných zájmů, ale i rozdílů uváděných tvůrkyň a tvůrců (mladé) literární scény! Představí se: Elle Peterka, Alexandr Pech, Matěj Mrštný a Martin Trdla.

 • Čtení, Performance
  Praha – Kampus Hybernská
  Ondřej Trhoň a další

  HYB4 Čítárna: Polyamorie, smrt, třída i konec světa

  Večer Prostoru on-line: mezi poezií, teorií, radikální kritikou a současným románem. Literární událost na hraně žánrů, kterou pořádá on-line sekce literárně-kulturní revue Prostor. Autorská čtení, performativní přednášky i živý zvukový doprovod vám představí nejsoučasnější českou i zahraniční literaturu. Kurátoruje Ondřej Trhoň.