Křest
Praha – Kampus Hybernská

HYB4 Čítárna: Hostina! Křest 117. čísla revue Prostor

Křest již 117. čísla revue Prostor proběhne v Kampusu Hybernská 29. června a tématem jak čísla, tak samotného večera nebude nic jiného než Hostina.

Text pořadatele:

Přijměte pozvání na hostinu! Z historie víme, že většinou přicházejí společně válka, epidemie a hladomor. Pokud jsme se v minulém čísle revue Prostor na téma válka stali nechtěnými proroky katastrofy, tentokrát míří náš zájem spíše směrem k hostině než ke strašné realitě hladu. K hostině, která nemá být v první řadě opulentní či jinak eskapická, nemá stát na vykořisťování lidských a přírodních zdrojů, ale chce nás naopak symbolicky pozvat ke společnému stolu.
Jak pestré je téma hranic v souvislosti s jídlem? A co to znamená, že křesťané jedí svého boha? Jak se lze ve filosofii vzepřít kolonizačnímu aspektu evropského myšlení cestou „kanibalské metafyziky“? Jak se v kuchyních nebo i v poruchách příjmu potravy projevuje gender? Jakou funkci má virtuální jídlo ve filmech, knihách či videohrách? Přijďte oslavit nové číslo revue Prostor oslavit spolu s námi, než naplno propukne léto! Srdečně zveme na večer plný myšlení, literatury, kultury a jídla (!) – ve vaší společnosti.
Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.

Souvisí