Uzávěrka
= 2020 =

31. 3.

–––
Soutěž

Skrytá paměť Moravy

Soutěž.

V pořadí již 14. ročník literární soutěže Skrytá paměť Moravy – tentokrát na téma „Sítě“. Soutěž je určena mladým lidem ve věku 11–19 let, kteří své prozaické texty mohou posílat do 31. března 2020 na adresu Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad.

Sítě houpací, záchranné, lovecké, rodinné, sociální, virtuální… Jsou všude kolem nás v mnoha podobách a každá z nich se může stát námětem literárního zpracování. Téma nabízí také hledání odpovědí na otázku, kdy sítě dávají pocit jistoty a kdy se stávají pastí. Mladší soutěžící ve věku 11–15 let mohou zaslat libovolný prozaický text na zadané téma, pro starší autory ve věku 16–19 let je určen žánr povídky.

Inspiraci k napsání soutěžního textu mohou zájemci načerpat na putovních seminářích tvůrčího psaní Krocení literární múzy, které se od ledna do března budou konat po celé Moravě. Pod vedením lektorů Muzea Brněnska se účastníci seznámí s technikami tvůrčího psaní, které mohou využít nejen při psaní literárního textu. Doprovodný program soutěže každoročně probíhá ve spolupráci s moravskými knihovnami, muzei a školami.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v Památníku písemnictví na Moravě 12. června 2020. Autoři tří nejlepších příspěvků v každé kategorii, vybraných odbornou porotou, získají finanční odměnu v hodnotě 1000–6000 Kč dle umístění a jejich práce budou otištěny v samostatné literární příloze Sborníku Muzea Brněnska.

Informace o Skryté paměti Moravy i seminářích Krocení literární múzy naleznou zájemci na webových stránkách www.jmk.cz, www.muzeumbrnenska.cz a na Facebooku.

Chviličku.
Načítá se.

Souvisí