MD

Lidé

Martin David

Medailon

(1964 v Teplicích), básník a hudebník. Vystudoval SPŠ stavební, vystřídal řadu zaměstnání, v současnosti pracuje jako strojník sklářských zařízení. Své básně publikuje od 80. let v různých časopisech (Revue Teplice, Obratník, Weles, Tvar, Host, Psí víno, Babylon, Dekadent geniální aj.), sbornících a antologiích – např. Kroky ze tmy (Triton, 1996), Přetržená nit (Obratník, 1996), Skřípavá hudba vrat (Weles, 2000), Od břehů k horám (Votobia, 2000), Ryby katedrál (Petrov, 2001), Cestou (Weles, 2003), Co si myslí andělíček (Větrné mlýny, 2004), S tebou sám (Dauphin, 2005), Údolí neklidu (UJEP, 2009). Samostatně vydal sbírky: Listí pro jablko (Protis, 1995), Jiné výkladní skříně (Weles, 1999), Venkoncem (Weles, 2003) a Rybář na řece Ogh (Milan Hodek, 2015). Věnuje se také hře na kytaru a zhudebňuje básně Ch. Morgensterna, V. Holana, J. Seiferta, J. Skácela, J. Ortena, I. Blatného a K. Tomana.

 • RJ MŠ PR AZ RB VV JŠ OS MD
  Emil Juliš
  Anketa s Robertem Jandou, Milanem Šedivým, Pavlem Rejchrtem, Alenou Zemančíkovou, Renatou Bulvovou, Václavem Vokolkem, Janem Šulcem, Olgou Stehlíkovou a Martinem Davidem

  … aby jako fénix zvítězil slovem

  Ptá se Svatava Antošová

  Ačkoliv vyvřeliny slov v tvorbě básníka Emila Juliše jsou úzce spjaty s místopisem vulkanických hor Českého středohoří, stojí jeho poezie široce rozkročena nad celým výsostným územím české literatury. (Robert Janda)

  Rozhovory – Anketa
  Z čísla 17/2020
 • K čemu se přimknout
  Rozhovor s Martinem Davidem

  K čemu se přimknout

  Ptá se Svatava Antošová

  S Martinem Davidem o proměnách poezie, gregeriích a postmoderní kocovině.

  Rozhovory – Rozhovor
  Z čísla 17/2015
Vyhledávání
Starší obsah

Pro obsah starší roku 2015 můžete zapátrat na našem starém webu: http://old.itvar.cz.

Pokud Vám můžeme s čímkoliv pomoci, napište nám!

Edituje