Švandovo divadlo zahajuje nový pražský divadelní festival, který pražskému publiku představí pozoruhodné hry a inscenace současného anglicky mluvícího divadla. Festival naváže na spolupráci s Georgetown University ve Washingtonu ze září 2018, kdy se Švandovo divadlo zúčastnilo tamější rezidence. Tentokrát zaštítí společný projekt DAMU a Georgetown University, který bude uveden v rámci nultého ročníku FEST-END.

Téma nultého ročníku festivalu vyplývá ze společných jmenovatelů pro historii a současnost Čech a anglicky mluvících zemí, tedy zaostří pozornost na holokaust a útěk za hranice. Druhý z tematických jmenovatelů přemostí historické téma k dnešnímu pohledu mladé generace na kulturní rozdílnosti.

Festival FEST-END si bere za cíl do budoucna vybudovat ojedinělou událost pražské divadelní sítě, která nabídne zajímavé zahraniční inscenace anglicky mluvících divadel s podporou českých titulků, ale zároveň představí své úspěšné inscenace v anglické mutaci pro pražskou komunitu expatů. Švandovo divadlo v minulosti v anglickém jazyce již nastudovalo inscenace Šoa (The Good and the True), Protest/Rest a Pankrác’45.

Představení začínají vždy ve 20 hodin.

Podrobný program ZDE.

Zobrazit mapu
Chviličku.
Načítá se.
Chviličku.
Načítá se.