Uzávěrka
= 2016 =

31. 3.

–––
Soutěž

Skrytá paměť Moravy

V únoru příštího roku ožijí školy a knihovny v řadě míst po celé republice semináři tvůrčího psaní pod již tradičním názvem Krocení literární múzy.

Prozaické soutěžní příspěvky mohou dvanácti – devatenáctiletí autoři zasílat do konce března 2016 na adresu Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad.

„V tomto školním roce zadal Jihomoravský kraj téma, které mohou soutěžící svými příběhy podpořit či vyvrátit. Pokud hrdinové na náhody nevěří, události by tedy na sebe měly logicky navazovat. Ale co když něco opravdu vypadá jako náhoda?“

Kristýna Cimalová z Památníku písemnictví na Moravě

V únoru příštího roku ožijí školy a knihovny v řadě míst po celé republice semináři tvůrčího psaní pod již tradičním názvem Krocení literární múzy. Jejich lektoři se setkají s aktivními zájemci o psaní nad tvořivými slohovými cvičeními, které doprovodí diskuze o tématu, či tipy, jak psát. O tom, zda se semináře uskuteční přímo na jednotlivých středních nebo základních školách, bude rozhodovat počet zájemců a také aktivní přístup pedagogů ‒ češtinářů.

Organizátory soutěže jsou Památník písemnictví na Moravě (pobočka Muzea Brněnska) a Slovanské hradiště v Mikulčicích (Masarykovo muzeum v Hodoníně).

Na Slovanském hradišti se bude v červnu 2016 konat slavnostní dekorování vítězů spojené s jejich autorským čtením.

Ač má soutěž ve svém názvu „Moravu“, je určena dětem a mládeži z celé České republiky.

V kategorii od 12 do 15 let mohou výherci získat 1 000‒3 000 Kč, v kategorii od 16 do 19 let získá vítěz 6 000 Kč, 2. místo 5 000 Kč a 3. místo 4 000 Kč.

Informace o Skryté paměti Moravy i seminářích Krocení literární múzy naleznou zájemci na webových adresách a na Facebooku Skrytá paměť Moravy.

Soutěž: Skrytá paměť Moravy

Vyhlašovatel: Rada Jihomoravského kraje

Organizátoři: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace, pobočka Památník písemnictví na

Moravě a Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace, pobočka Slovanské

hradiště v Mikulčicích

Vyhlášení X. ročníku: 21. října 2015

Uzávěrka soutěže: 31. března 2016

Chviličku.
Načítá se.