Pavle Janoušku, Váš návrh je pro mne nepřijatelný, dobře víte, že vítězství v takovém souboji by bylo na Vaší straně, Linharta oslavíte jedině Vy. Ale beru Vaši výzvu. – Je mi líto, že nedojde k souboji na krev, zvlášť když z Vašeho textu tuším, že v něm nejste na rozdíl od buršáků, jako jsem já, zběhlý. – Navrhuju tento souboj:
Napíšeme text o našem milovaném a nejvíce ctěném básníkovi, jedno koho si každý z nás vybere, rozsah do tří normostran, v září se utkáme a o výsledku rozhodnou naše sekundantky – tedy si zvolme dvě ženy, které milují literaturu, rozumějí jí a budou ochotné si místo nás dát možná i páku.
Berete, Pavle Janoušku, výzvu k takovému souboji?
-
Patrik Linhart
(7. 8. 1975, Duchcov) básník, spisovatel, essayista, výtvarník a performer žijící v Teplicích a v Duchcově. Je zakladatelem Vědeckého studia Stará milenka, jehož náplní je „aktivisace každodenního života“ a „magie všedních dnů“. Výsledky této práce ...Profil -
Souvisí
-
V Patočkově pojetí se filosofie mohla stát předmětem vzdoru, vstoupit do komunikace s undergroundem, být součástí rezistence vůči normalizačnímu režimu.
-
U Ohniska cítím nucené vybočení z pohodlí, smích přes vlastní prokousnutý jazyk a někde vzadu v hlavě nepříjemnou bolest.
-
O současné (české) literatuře je možné uvažovat různými způsoby. Například vypočítávat napsaná vynikající díla, množství vydaných a přeložených knih či poukazovat na ceny vydobyté znamenitými tvůrci. Je ovšem také možné hořekovat nad tím, čím by ta naše literaturu mohla být a čím není, případně nadávat autorům a kritikům, kteří za to mohou.