již proběhlo
11. 5.
17:00

Cena Jiřího Ortena

Vyhlášení vítěze ceny pro autory do 30 let.

Zobrazit místo na mapě
Načítá se ...

Jméno vítěze bude slavnostně vyhlášeno ve Velkém sále Průmyslového paláce na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2017.

  • Dominik Melichar

    (1987), básník. Absolvoval bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a začal se živit jako nakladatelský redaktor. Vedle toho působí i jako literární a divadelní kritik, v současné době zejména v Divadelních novinách, Taneční zóně a  magazínu Lógr, kde zastává místo vedoucího literární rubriky. Již za studií se začal intenzivně věnovat autorské tvorbě, básně publikoval v časopisech Host, Tvar, Protimluv, Kulturních novinách, H_AluziDivokém víně. Prvotina Schýlené tělo vyšla v nakladatelství Dauphin.

  • Jan Nemček

    (1986, Ostrava-Vítkovice). Básně otiskl například v časopisech Host, Tvar a Protimluv, jeho verše zazněly také v rozhlasovém pořadu Liberatura. Žije v Ostravě, kde organizuje autorská čtení pod názvem Literární sprcha. V nakladatelství Perplex právě vychází jeho debutová sbírka Proluka.
    Autor se řadí k aktuálnímu proudu ohmatávajícímu možnosti básnické angažovanosti ve světě, aniž by se ovšem stával plakátovým kritikem sociální či jiné nespravedlnosti. Není nositelem občansky uvědomělých gest, není naivním hlasatelem revoluce: jeho osobní „angažovanost“ ve světě mizejících hodnot je v prvé řadě nutnou básnickou sebeobranou.

Editor rubriky: Svatava Antošová

Další akce