PJ

Reakce na Linhartovu výzvu

Vážený pane Linharte, jak jsem již jemně naznačil, souboje nejsou můj šálek čaje. Nicméně z literatury vím, že jde o […]

Drobná publicistika – Zasláno vyšlo 18. 6.

Vážený pane Linharte,
jak jsem již jemně naznačil, souboje nejsou můj šálek čaje. Nicméně z literatury vím, že jde o rituál s dosti přesnými pravidly. Mezi ně patří i to, že jeden je vyzyvatel a ten druhý určuje zbraně. Není tudíž možné, aby vyzyvatel náhle zvolal: “Na pistole nechci, protože v tom jste, pane, lepší”. Jinak řečeno, máte jen dvě možnosti, buď duel podle mé volby, nebo nic. Ať tak, nebo tak, já sám za sebe slibuji, že o Vaší příští knize napíšu tak kladnou recenzi, že Vám dějiny české literatury budou malé.

Snad to pro Vás bude dostatečná satisfakce.

  • Patrik Linhart

    (1976, Duchcov), básník, výtvarník, perfomer a essayista. Autor sbírek poesie a mikropovídek (mj. Vienna Calling, 2014), člen radikálního baletu Vyžvejklá Bambule, vexilolog (Vexilologický kabinet britského impéria, 2009), přispěvatel časopisů Tvar a Host (Horrory roků, 2016). Studuje frenetickou literaturu, motivačně překládá z angloamerické literatury. Žije v proudu dní. Bydlí v Teplicích a v Duchcově, má ženu a psa. Pro svou uměleckou bezvýznamnost byl vymáznut z webového portálu české literatury Davida Zábranského. Další informace o něm jsou dostupné zde.

  • Pavel Janoušek

    Prof. PhDr. Pavel Janoušek, CSc. je český literární historik, vědec a teoretik. Ve své práci se zaměřuje na historii a historickou poetiku české literatury, teorii literatury a divadla a na literární lexikografii. Působí v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, je předseda občanského sdružení Klub přátel Tvaru, vyučuje na Katedře české literatury a literární vědy Filozofické fakulty a na Katedře české literatury Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Literární reflexe publikuje zejména v časopisech Host a Tvar.